WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

mBank zwiększa opłaty dla inwestorów

mBank wprowadza zmiany dla inwestorów posiadających rachunek maklerski w mBanku lub korzystających z usługi eMakler. prowizja minimalna za każde złożone zlecenie idzie w górę.

Od października mBank zwiększy prowizję pobieraną od złożonych zleceń internetowych. Zarówno przy korzystaniu z usługi eMakler jak i rachunku maklerskiego. Minimalna prowizja maklerska przy obrocie instrumentami finansowymi wzrośnie z 3 zł obecnie do 5 zł. Dotyczy to zleceń składanych przez internet. Jeśli zlecenie będzie składane w inny sposób koszta są jeszcze wyższe, bo z 3zł rosną aż do 10 zł. Również za przesyłanie dokumentów przesyłkami kurierskimi klienci eMaklera będą musieli zapłacić więcej – z 50 zł do 100 zł. Za przesyłkę pocztową zapłacą 50 zł, a za raporty odnośnie wykonywanych zleceń 10 zł.

Bez zmian pozostają procentowe wymiary prowizji. Przy zleceniach internetowych: akcje – 0,39 proc., obligacje – 0,19 proc. Przy składanych w inny sposób: w eMaklerze za akcje – 1 proc, w BM mBanku – 0,95proc.

Również stałe opłaty za inwestowanie mBank pozostawia bez zmian. Rachunek w BM mBanku nadal będzie kosztować 25 zł za pół roku lub 50 zł, gdy nie wyrazimy zgody na komunikację droga elektroniczną. Zaś eMakler pozostanie darmowy.

Wszelkie zmiany opłat i prowizji wejdą w życie: dla klientów BM mBanku – 1 października 2020 roku, dla klientów mMaklera – 7 października 2020 roku. Jeśli posiadacze rachunków nie wyrażą zgody na wprowadzane przez mBank zmiany mogą wypowiedzieć umowę o świadczenie usług maklerskich z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News