WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

McLaren może nas zaskoczyć supersamochodem z nadwoziem roadster

Według raportu Autocar jednym z osiemnastu samochodów, które McLaren przygotowuje w ramach planu Track25, będzie supersamochód z nadwoziem roadster, a dokładniej mówiąc jego pochodną – speedster. 

Czytaj też: My sobie siedzimy, a ktoś drukuje Lamborghini Aventador S w 3D

Autocar doszedł do tych informacji podczas rozmowy z anonimowym źródłem, znającym brytyjskiego producenta supersamochodów. Źródło podało, że nowy speedster trafi do składu „Ultimate Series” McLarena, który obejmuje samochody pokroju Speedtail, Senna i P1. Źródło twierdzi również, że nowy model będzie koncentrował się na przyjemności z jazdy, a nie na najwyższej wydajności na torze.

W przypadku specyfikacji jest mowa o 4-litrowej V8 z podwójnym turbodoładowaniem, czyli tym samym silniku, który znajduje się obecnie w McLarenie 720S, Senna i Speedtail. W przeciwieństwie do Speedtail nie otrzyma jednak żadnej pomocy hybrydowej. Chociaż jego moc ma nie dobijać do 789 KM (z Senny), to powinien być względem tego modelu lżejszy.

Autocar przewiduje, że ten nowy model speedstera wejdzie do produkcji, gdy wszystkie 106 egzemplarzy Speedtail zostanie zbudowanych, a więc na przełomie 2020 i 2021 roku.

Czytaj też: Ecurie Ecosse LM69 jest tym, czym Jaguar XJ13 miał być przed laty

Źródło: Road and Track