McLaren Senna z włókna węglowego nie tylko wygląda jak milion dolców

McLaren Senna z włókna węglowego

Na świat trafi tylko 500 egzemplarzy tego hipersamochodu, ale komuś taka wyjątkowość nie wystarczyła i tak powstał McLaren Senna z włókna węglowego.

McLaren Senna z włókna węglowego za 1,1 miliona funtów

Kiedy ma się odpowiednio dużo pieniędzy, nawet z unikalnego da się stworzyć bardziej unikalnego, co ten model prosto z Wielkiej Brytanii potwierdza z nawiązką. Ten konkretny McLaren Senna otrzymał bowiem wszystkie panele nadwozia z odsłoniętego włókna węglowego, które uzupełnia szereg złotych akcentów. Co ciekawe, jego właściciel posiada już podobnie potraktowanego Bugatti Chiron.

Podczas targów Geneva Auto Show 2018 McLaren zaprezentował pięć specjalnych edycji Senna, z których jedna zawierała właśnie motyw włókna węglowego. Ten wyjątkowy egzemplarz był tworzony przez firmę McLarens Special Operations (MSO), która spełnia wyjątkowe wymagania klientów.

Nic dziwnego, bo McLaren Senna z włókna węglowego wymagał około 1000 godzin prac nad wymianą samego nadwozia na to z włókna węglowego. Nie jest ono oczywiście niczym niezabezpieczone, bo ochronę idealnie dopasowanego splotu zapewnia błyszcząca, przezroczysta powłoka. Cena za samo włókno węglowe sięga ponad 420000$.