Reklama
aplikuj.pl

Megajacht z gigantycznym obserwatorium przypominającym czarną dziurę

Megajacht z gigantycznym obserwatorium, Zion

Jachty są niczym na tle megajachtów, czyli istnych cudów inżynierii, które pochłaniają setki milionów dolarów i w zamian oferują chętnym niezapomniane przygody, oferując wyjątkowe atrakcje. Tym razem mam dla Was Zion, czyli megajacht z gigantycznym obserwatorium, który obecnie jest oczywiście wyłącznie konceptem gotowym do jego przekucia na rzeczywistość.

Zion to najnowszy megajacht z gigantycznym obserwatorium inspirowanym czarną dziurą

Za projekt Zion odpowiada indyjska firma Bhushan Powar Design, która została założona w 2019 roku i jest ponoć pierwszym indyjskim studiem projektowania luksusowych jachtów. Na swojej stronie chwali się, że jest studiem „pracującym z ambitnym celem wypełnienia luki między światem i wyciągnięcia naszej dłoni przyjaźni w przemyśle jachtowym.”

Megajacht Zion został ponoć zainspirowany czarną dziurą i jak możecie zobaczyć na renderach, zawdzięcza to z całą pewnością swojemu gigantycznemu obserwatorium, które zapewnia gościom niezakłócone widoki w 360 stopniach i wygląda bardzo podobnie do tego zjawiska. Zwłaszcza że w samym jej środku znajduje się wielka czarna kopuła.

Czytaj też: Polska wyda 2 miliardy na drony od polskiej Grupy WB. Mowa o BSP FT-5 i Gladius

Poza tym jak to na megajacht przystało, Zion na kartach projektów posiada wiele ciekawych udogodnień z lądowiskiem dla helikopterów, otwartą jadalnią na świeżym powietrzu, klubem plażowym z siłownią i otwartym ogrodem na czele. Wszystko to jest do dyspozycji maksymalnie 20 osób-gości w 10 przestronnych kabinach i 20 członków załogi. Według projektu apartament właściciela jest oddzielny i posiada luksusowe udogodnienia