WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Mek1 Nespresso to niezwykły komputer, bo zdolny do zrobienia… kawy

Poranek w dniu wolnym od pracy, wymarzony sprzęt na biurku i dobry RPG do ogrania – czego można chcieć więcej? Oczywiście porannej kawy, którą Mek1 Nespresso może Wam zaserwować.

Takie cudo dostrzegła redakcja PCGamer na tegorocznych targach Gamescom 2018. Mek1 Nespresso powstało we współpracy firmy Zotac oraz Caseking, która dołożyła w komputerze obieg wodny, ale nie ten chłodzący. Szkoda, że nie zdecydowano się na zintegrowanie bezpośrednio komponentów i ekspresu do kawy, ale chyba nie byłby to najlepszy pomysł. Musicie jednak przyznać, że zrobienie kawy, które wymagałoby od nas podgrzania temperatury za pomocą procesora lub karty graficznej byłoby całkiem ciekawe.

Ogólnie więc Mek1 Nespresso, to po prostu zmodowana obudowa, do której dołożono ekspres Nespresso. Ten jest w pełni funkcjonalny i do działania wymaga wody i odpowiednich kapsułek. Wszystkie dźwignie i przełączniki rozwiązano w pomysłowy sposób, który nie zaburza całości, ale jednocześnie nie jest specjalnie trudny w obsłudze. Do tego dochodzi schowek na kubek… i prosty system zmywarki, który zadba o jego czystość. No dobra – to ostatnie wymyśliłem, ale może i podrzuciłem jeszcze lepszy pomysł na taką obudowę?

Teraz możemy tylko czekać na zintegrowaną lodówkę, moduł potrzebny do destylacji lub kuchenkę indukcyjną. Cholera – co bym dał za możliwość utrzymania wysokiej temperatury kawy czy herbaty za pomocą swojego PCta!

Co powiecie na komputer chłodzony wódką?

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: PCGamer