Reklama
aplikuj.pl

melt museum – to NIE muzeum!

To miejsce, które nie tylko inspiruje i wzbudza ciekawość, to przede wszystkim mała przygoda z technologią i świetna rozrywka!

Muzeum, które wykracza poza schematy

Wiele muzeów to historyczne eksponaty, które można jedynie oglądać z pewnej odległości. To przeszłość zatrzymana w teraźniejszości. MELT MUSEUM jest całkowitym przeciwieństwem. Jego twórcy zapraszają do kolejnych immersyjnych światów, gdzie zatapiają nas w swoich wizjach przyszłości, malowniczej grze światła i dźwięku. Wiele instalacji daje możliwość interakcji i zabawy z nową technologią. Dotykowe ekrany, dużej skali projekcje i tajemnicza scenografia sprawiają, że oddajemy się małej przygodzie, otoczeni niesamowitymi wizualizacjami i interaktywnym światem. To zdecydowanie jedno z najbardziej innowacyjnych miejsc w tej części Europy i przestrzeń, która daleko odbiega od klasycznych muzealnych eksponatów i miejsc typu selfie museum.

Muzeum zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy przy Placu Powstańców 2a. Aktualna wystawa to Artificial Dreams, w której na gości czeka aż 11 immersyjnych sal. Instalacje, które wzbudzają największe uznanie to z pewnością przejazd przez futurystyczną Warszawę – Night Drive w sali z olbrzymią projekcją 360 oraz The Grid, który niejednemu kojarzy się ze scenami w filmie Matrix.

Muzealny opis wystawy: Artificial Dreams to wykraczająca poza granice rzeczywistości podróż do świata, w którym efekty science fiction są na wyciągnięcie ręki. Staraliśmy się, by każdy krok pozwalał naszym gościom zanurzyć się w elektryzujących pejzażach przyszłości, wciągając ich w interaktywną grę obrazu, światła i dźwięku – mówi Experience Director melt museum Kuba Matyka.

Więcej informacji, zdjęć i filmików, które pokażą Ci, o czym mowa, znajdziesz w mediach społecznościowych na Instagramie https://www.instagram.com/melt.museum/

Kto powinien odwiedzić Melt Museum?

Czy to miejsce tylko dla miłośników futurystycznych wizji i gier komputerowych? Nie to wystawa, którą powinien zobaczyć każdy, niezależnie od wieku, profesji i zainteresowań. Każdy znajdzie tu coś ciekawego, dla młodszych będzie to prosta zabawa z grafikami tworzonymi przez sztuczną inteligencję, dla nieco starszych świat pełen audio-wizualnych efektów i zupełnie wyjątkowych instagramowych kadrów a ja szukałam momentów zatrzymania, immersji w dystopijnych wizjach przyszłości i cieszyłam pochłaniającymi mnie instalacjami sztuki nowych mediów.

Bilety zamówisz online na stronie https://meltmuseum.com/.

Artykuł gościnny.