Reklama

Nowe fotki i data premiery Mercedes-AMG E63 2021

AMG E63 2021, AMG E63, nowy E63, Mercedes E63 2021, zdjęcia prototypu AMG E63

Nowe zdjęcia prototypu Mercedesa-AMG E63 na 2021 rok modelowy pokazują nam ewolucję jego wyglądu, a świeże informacje informacje na temat ceny i premiery rynkowej.

Wszystko czerpiemy z serwisu Motor1 oraz Car and Driver. Poniżej możecie rzucić na kilka fotek nowego Mercedesa-AMG E63 2021, który ewidentnie zyskał znajomą, ale bardziej agresywną stylistykę Klasy E. Widać to w szerszej i wybijającej się bardziej na pierwzy plan maskownicy Panamericana, ogromnym wlotom powietrza, czy znacznie szerszej postawie.

Wewnątrz spodziewamy się ulepszenia systemu infotainment za sprawą zestawu MBUX oraz dodatku unikalnych funkcji AMG oraz cyfrowego zestawu wskaźników.

Kwestia napędu jest jednak dziwna, bo choć Klasa E Mercedesa przyjęła już hybrydową technologię, nowy Mercedes-AMG E63 nie otrzyma 48-woltowego układu hybrydowego. Napędzi go więc tylko podwójnie turbodoładowany 4-litrowy silnik V8 o mocy 603 KM i momencie obrotowym na poziomie 850 Nm.

Czytaj też: Prawdziwy zasięg elektrycznych samochodów porównany do wyników EPA

Ponadto AMG po zgromadzeniu informacji od swoich klientów ma w planach dostrojenie systemu zawieszenia w myśl o wyższej miękkości. Ceny za nowego AMG E63 mają zaczynać się od 108000 dolarów, a jego dostawy ruszą ponoć już jesienią bieżącego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News