Nadchodzący 4-drzwiowy Mercedes-AMG GT Coupe wyszpiegowany

4-drzwiowy Mercedes-AMG GT Coupe jest już z nami od 2019 roku modelowego, więc to najwyższy czas na odświeżenie, które właśnie uwieczniono na zdjęciach.

Mercedes-AMG GT Coupe wyszpiegowany

Najnowsza partia zdjęć przedstawia wariant AMG GT 63 S, który w obecnej formie wykorzystuje 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza moc rzędu 630 KM i 900 Nm momentu obrotowego.

Nie jest jasne, czy Mercedes wprowadzi w nim jakieś zmiany, chociaż mógłby dodać do tego układu napędowego technologię łagodnej hybrydy. Tą otrzymał już bowiem mniej wydajny GT 53 z V6, choć wiemy, że teraz Mercedes przygotowuje topowy model GT 73e, w którym 4-litrowy silnik V8 będzie współpracował z jednym silnikiem elektrycznym o łącznej mocy nawet 800 koni.

Układy napędowe ulegną więc zapewne zmianie, ale jak widać po zdjęciach szpiegowskich, na wielkie różnice w wyglądzie nie ma co liczyć. Skromny kamuflaż na przodzie jest jedynym miejscem na całym nadwoziu i choć może się to zmienić w miarę postępu prac, trudno o tym zapewnić. Aktualizacje wnętrza pod kątem technologii są z kolei pewne.

Plotki sugerują, że ten zaktualizowany 5-drzwiowy liftback pojawi się jeszcze w tym roku jako model 2022 i są szanse, że w tej wersji doczeka się końca produkcji w dobie SUVów.