Reklama
aplikuj.pl

Zakochacie się w nowym Mercedesie AMG S63, o ile plotki się sprawdzą

Czyżby ujawniona przed trzema laty koncepcja GT Concept z napędem hybrydowym plug-in o łącznej mocy 805 KM miała szanse na debiut na rynku w formie Mercedesa AMG S63?

Według raportu Mercedes-Benz Passion Blog Mercedes-AMG może wypuścić na rynek model hybrydowy model AMG S63 wyposażony w 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który będzie współpracował z silnikiem elektrycznym.

Wspomniany raport twierdzi, że ten pełnowymiarowy sedan w najbardziej wydajnym wydaniu będzie mógł pochwalić się 603-konnym silnikiem spalinowym i 201-konnym silnikiem elektrycznym. Dałoby to łączną moc prawie 805 KM w samochodzie, który ponoć nosi nazwę Mercedes-AMG S63 EQ Performance 4Matic+.

Co ciekawe, w raporcie podano, że AMG nie będzie oferować S63 z konwencjonalnym napędem, co oznacza, że ​​czołowy model Klasy S Mercedesa będzie dostępny wyłącznie w zelektryfikowanym wydaniu.

Czytaj też: Novitec wyciągnął istną bojową pieśń z McLaren Senna

Podczas gdy nowa, standardowa Klasa S zadebiutuje 2 września, oczekuje się, że S63 zadebiutuje w 2021 roku i trafi do sprzedaży później tej jesieni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News