Mercedes uszczupli ofertę dla elektrycznych samochodów

render mercedesa SL

Stawiając na elektryczną przyszłość, Mercedes jest gotowy na cięcia niszowych modeli w imię większych zasobów dla swoich elektrycznych samochodów.

Cięcia Mercedesa dla elektrycznych samochodów

Do teraz pożegnaliśmy model SLC, coupe oraz kabrioleta Klasy S, ale to najpewniej tylko początek cięć głównie dwudrzwiowych modeli. W wywiadzie dla Autocar, dyrektor operacyjny firmy, Markus Schafer, przyznał, że oferta firmy jest już zbyt duża, co na tle planów z EV urośnie do jeszcze większych rozmiarów.

Wyznał, że niektóre z obecnie dostępnych modeli Mercedesa konkurują na tak niszowym rynku, że ten po prostu nie jest wart zachodu. Dlatego nic dziwnego, że powiedział o znaczących zmianach w portfolio Mercedesa, który jednak z pewnością nie rezygnuje całkowicie z coupe i kabrioletów, kiedy główny nacisk zostanie położony na pojazdy elektryczne.

Jednak oba te style nadwozia doczekają się “innej formy i kształtu” w ograniczonym nakładzie, co potwierdza zresztą nadchodzący roadster SL nowej generacji, jak również AMG GT Coupe, czy ostatnio odświeżona Klasa E w myśl coupe i kabrioletu.