Reklama

Mercedes zaleje rynek kompaktowymi samochodami?

Ta dekada będzie dla motoryzacji punktem zwrotnym, patrząc po rozwoju elektrycznych układów napędowych, które przecież najlepiej sprawdzają się w miastach. Co w dobie tych zmian ma w planach Mercedes-Benz?

Oczywiście jesteśmy pewni tego, że Mercedes-Benz pracuje nad kilkoma nowymi modelami, wśród których wyróżnia się nowa Klasa S. Jednak prace wrą również nad wieloma innymi ważnymi samochodami, jak np. modelem EQA. Będzie to pierwszy kompaktowy i w pełni elektryczny model marki, który ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Według nowego raportu, może do niego dołączyć kilka dodatkowych samochodów kompaktowych. Tak wynika z informacji podawanych przez Which Car, serwis, który ostatnio rozmawiał z głównym inżynierem rozwoju pojazdów kompaktowych Mercedesa, Axelem Heixem i szefem ogólnych testów pojazdów Johenem Eckiem.

Mercedes EQA 2021, prototyp Mercedes EQA, EQA prototyp, elektryczny prototyp Mercedesa
Motor1

Czytaj też: Oto nowe Porsche Panamera z wersją Turbo S na czele

Ten drugi zasugerował, że możliwe są jeszcze bardziej kompaktowe samochody Mercedesa, ale na tym etapie nic nie może zostać potwierdzone. Taka droga jest otwarta za sprawą wysoce elastycznej architektury MFA, czyli solidnego narzędzia do opracowywania nowych pochodnych dla istniejących już modeli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News