WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mercedes EQ Silver Arrow, czyli kiedy historia spotyka nowoczesność

Sportowe samochody z nowoczesnym sznytem i nawiązaniem do modeli z przeszłości są coraz częstszymi sposobami twórców na wywołanie niemałego zamieszana na pokazach, targach i imprezach motoryzacyjnych. EQ Silver Arrow od Mercedes-Benz był wzorowany na modelu W 125 Benz z 1937 roku, ale patrząc na niego widać raczej coś przesycone futuryzmem.

EQ Silver Arrow to koncepcyjny samochód, jaki zadebiutował podczas wydarzenia na Pebble Beach. Jego sportowy charakter widać już po pojedynczym siedzeniu za kierownicą, ale to nie koniec niespodzianek, jakie skrywa. Jako że nawiązuje do przeszłości, to producent musiał stworzyć imitacje szczotkowanego aluminium, jakie zastosował w W 125 Benz. Jednak EQ Silver Arrow musiał pójść z duchem czasu, więc całą jego karoserię wykonano z lekkiego włókna węglowego w kolorze srebrnym. Całość dopełniono skórzanymi elementami, trzema wysuwanymi spoilerami pełniących rolę „powietrznych hamulców” oraz stylistyką wskazującą na prawdziwy samochód przyszłości.

Wskazuje na to siedzący pod maską elektryczny silnik o mocy 750 koni mechanicznych. Energię dostarcza mu 80 kWh bateria, która według producenta jest w stanie jednorazowo przejechać nawet 400 kilometrów. Przed kierowcą znalazły się dwa zakrzywione ekrany i jeden dotykowy na środku kierownicy. Oprócz praktycznej funkcji pozwalają np. na zagranie w prostą grę, gdzie za sterami EQ Silver Arrow ścigamy się z innymi samochodami z serii. Jak to już jednak jest z konceptami – ten raczej nie trafi do produkcji. Jest to typowy pokaz możliwości firmy Mecredes-Benz, na którym może będą wzorować samochody w przyszłości.

Audi zaprezentowało prototyp auta PB18 e-tron z trzema silnikami elektrycznymi

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Engadget