Reklama
aplikuj.pl

Messenger sam dostosuje tryb ciemny do ustawień systemowych

messenger

Tryb ciemny w komunikatorze Messenger dostępny jest od 2019 roku. Do tej pory samemu trzeba było go włączać o dogodnych dla nas porach. Wkrótce jednak się to zmieni, a aplikacja sama dostosuje się do ustawień systemu w naszym smartfonie.

Messenger automatycznie przełączy się między trybem jasnym a ciemnym

Tryb ciemny w aplikacjach jest świetną sprawą. Pozwala nam oszczędzać wzrok, zwłaszcza gdy korzystamy z telefonu w nocy. Ciemniejsze barwy są łagodniejsze dla naszych oczu. Nic więc dziwnego, że użytkownicy tak bardzo pokochali tę funkcję. Po wielu testach tryb ciemny trafił też do Messengera i jest obecny w aplikacji od 2019 roku.

Czytaj też: Huawei MateBook D 15 2021 w promocji za 2 499 zł

Do tej pory jednak jeśli chcieliśmy korzystać z niego w nocy, musieliśmy sami go włączyć, a potem przełączyć się na tryb jasny w ciągu dnia. Na szczęście przychodzi zmiana, którą zauważył jeden z użytkowników Reddita. W aplikacji pojawiła się funkcja, która pozwala na dostosowanie trybu do ustawień systemu operacyjnego. Użytkownik zaznacza, że zauważył tę opcję tylko na jednym ze swoich kont. Nie zauważono jej nawet w wersji beta Messengera.

Czytaj też: Galaxy A03s – poznaliśmy wygląd i część specyfikacji nowego budżetowca Samsunga

Nie wiemy więc, czy są to jeszcze testy, czy już Facebook wdraża ją dla użytkowników. Można przypuszczać, że skoro nie ma jej w becie aktualizacja stoi po stronie serwera. Pozostaje czekać i obserwować aplikację Messenger na Androidzie, być może wkrótce funkcja pojawi się u większej ilości osób. O ile zostanie wprowadzona globalnie.