Reklama
aplikuj.pl

Messenger wzbogaca się o nowe funkcje nastawione na prywatność

messenger

Facebook, a raczej już Meta, wprowadza nowe funkcje do swojego komunikatora Messenger, które zadbają o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

Facebook rozszerza szyfrowanie E2E w aplikacji Messenger

Użytkownicy komunikatorów coraz bardziej mają na uwadze swoją prywatność i bezpieczeństwo, więc twórcy takich aplikacji muszą sprostać ich oczekiwaniom, wzbogacając swoje programy o odpowiednie funkcje. Nie inaczej jest w przypadku Messengera, który jest przecież jednym z najpopularniejszych komunikatorów na rynku.

Facebook poinformował, że do komunikatora trafia właśnie obsługa szyfrowanych czartów grupowych i połączeń, rozszerzając dotychczasową funkcję szyfrowania wiadomości E2E. O tym nie wszyscy mogą wiedzieć, ale szyfrowanie czatów end-to-end jest już w Messengerze od kilku lat, ale dopiero teraz trafia do czatów i połączeń grupowych, co jest bardzo dobrą wiadomością. Warto jednak pamiętać, że jest to funkcja opcjonalna, więc należy samodzielnie ją włączyć.

Dodatkowo Messenger wzbogacił się o kolejną, bardzo przydatną nowość, również mającą na celu zachowanie naszej prywatności. Poinformuje nas bowiem, kiedy ktoś zrobił zrzut ekranu we wspólnej konwersacji. Do tej pory takie powiadomienia dostępne były tylko w trybie znikających wiadomości.