Reklama
aplikuj.pl

Messenger z funkcją cichych wiadomości

messenger

Zapewne nie raz mieliście taką sytuację, że przypadkowo lub nie, wysłaliście komuś nocną wiadomość, a potem musieliście przepraszać znajomego za obudzenie. Messenger zyskuje funkcję, która ma pomóc rozwiązać ten problem.

Dzięki cichym wiadomościom w Facebook Messenger, wiadomości w nocy nie będą nikogo budzić

Meta postanowiła wzbogacić Messenger o funkcję cichych wiadomości, która jest jednak częścią aktualizacji dodającej skróty. Dzięki nim będziemy mogli w szybki sposób wykonać jakąś akcję, bez konieczności przeszukiwania menu.Np. wpisując komendę „@everyone” w oknie czatu, wszyscy jego uczestnicy zostaną powiadomieni o wysłanej wiadomości, zaś ” /gif” ułatwi wysyłanie GIF-ów, choć na początku będzie dostępny tylko na iOS.

Najciekawsze są jednak właśnie ciche wiadomości, bo po wpisaniu skrótu „/silent” wysłana przez nas wiadomość nie będzie u odbiorcy generować powiadomienia. Oznacza to, że wiadomość dotrze tam gdzie powinna, ale już z pewnością nikogo nie obudzi. Oczywiście, o ile będziemy pamiętać o użyciu skrótu.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie funkcjonalność trafi do wszystkich. Wprowadzana jest w Messengerze stopniowo, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.