Reklama
aplikuj.pl

Meta aktualizuje swoją politykę prywatności. Chce nam ułatwić zrozumienie sposobu wykorzystywania naszych danych

meta

W jaki sposób firma Meta wykorzystuje nasze dane, zebrane w swoich serwisach? Nowa polityka prywatności ma nam to przybliżyć.

Meta, właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsAppa aktualizuje politykę prywatności

„Polityka prywatności”, która często wyświetla nam się do akceptacji w różnych aplikacjach czy witrynach jest jedną z tych rzeczy, które akceptujemy bez czytania. To oczywiście błąd, bo potem nie mamy pojęcia, co dzieje się z naszymi danymi. Jednak często bywa też tak, że polityka prywatności sformułowana jest w taki sposób, że i tak nie do końca rozumiemy, co czytamy.

Firma Meta postanowiła więc zaktualizować swoją politykę prywatności nie o nowe sposoby gromadzenia, wykorzystywania lub udostępniania danych użytkowników, a o bardziej przejrzystą treść. Całość ma zostać sformułowana tak, by czytający ją użytkownik mógł bardziej szczegółowo i zrozumiale dowiedzieć się, jak Meta wykorzystuje jego dane.

Zmiany wejdą w życie 26 lipca i obejmie wszystkie produkty firmy, takie jak Facebook, Messenger, WhatsApp czy Instagram. Powiadomienia o zmianach już zaczęto rozsyłać, więc jeśli chcecie uzyskać więcej szczegółów na ten temat i przejrzeć wszystkie wprowadzone nowości, to wystarczy kliknąć w otrzymane powiadomienie. Oczywiście, można też je zignorować.