Reklama
aplikuj.pl

Wygląda na to, że Meta nie zrezygnowała z pomysłu stworzenia smartwatcha

Jakiś czas temu, wraz z informacjami o masowych zwolnieniach w firmie Meta, pojawiły się wzmianki o rezygnacji z wielu rozpoczętych projektów. Wśród nich znalazły się także smartwatche, które powstawały już od lat. Wygląda jednak na to, że pomysł nie umarł całkowicie.

Meta ma pomysł na nowy smartwatch, tym razem z Androidem

Poprzednia wersja smartwatcha Meta miała działać pod kontrolą WearOS, a przynajmniej jeden z nich, bo w planach były dwa urządzenia. W listopadzie  Reuters przekazał, że oba projekty zostały „ubite” wraz z innymi podczas masowych zwolnień w poszukiwaniu oszczędności. Właściwie odetchnęliśmy z ulgą, bo po co komu smartwatch od Zuckerberga?

Czytaj też: Samsung Galaxy S23 oficjalnie. Polskie ceny, specyfikacja i przegląd nowości

Cóż, okazuje się, że Meta sądzi inaczej, bo wedle nowego przecieku firma szykuje inteligentny zegarek działający na Androidzie, który dodatkowo współpracowałby z ekosystemem Metaverse. Pojawiły się nawet zdjęcia, na których widać samą „pastylkę” o kwadratowej konstrukcji z zaokrąglonymi rogami. Sam ekran jest płaski. Smartwatch ma być napędzany przez układ Qualcomma przystosowany do działania na systemie Google’a.

Czytaj też: Tu miały być pierwsze wrażenia z Galaxy S23, ale ja nie wiem, co powiedzieć

Czujniki umieszczone na spodzie urządzenia mają być ulepszone względem tego, co miałby do zaoferowania poprzedni model. Doniesienia nie podają wielu konkretów, w tym tego, kiedy Meta miałaby zaprezentować swoje urządzenie.