WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Recenzja dodatku Meteo do gry Wielka Pętla

W Wielką Pętlę gramy w mojej ekipie dosyć często. Z tego też powodu wielce jestem rad, że wydawnictwo FoxGames wyda również dodatki do tej gry wyścigowej. Na pierwszy ogień poszło Meteo.

Co zawiera dodatek?

W gruncie rzeczy – niewiele. Mamy tu jedynie 13 tokenów oraz 4 standees odpowiadające różnym warunkom pogodowym. Rozstawiamy je w odpowiednich miejscach (tj. na prostych) na torze.

Wielka pętla meteo zawartość

Mamy więc 3 rodzaje wietrznej pogody oraz śliski tor. Warunki wietrzne modyfikują podstawowe zasady gry: dobieramy inną ilość kart albo nie możemy korzystać z cienia aerodynamicznego. Natomiast opady deszczu wprowadzają nową mechanikę kraksy.

Wybaczcie mi zdjęcia, ale postanowiłem wyjątkowo zrobić je podczas grania :)

Wrażenia

Jak zapewne zauważyliście Meteo to raczej niewielki dodatek. Dlatego też możemy nabyć go w sklepach za około 25zł. Teraz pytanie czy warto. Biorąc pod uwagę samą podstawkę… wydaje mi się, że średnio. Za to z drugim dodatkiem może zrobić się ciekawie. Już wyjaśniam co, gdzie i jak.

Wielka pętla meteo

Osobiście boli mnie to, że jedynie na czterech z 13 tokenów są zmiany pogodowe. Może więc się zdarzyć, że nie skorzystamy z żadnej modyfikacji zasad. Trochę to smutne. Drugim, znaczącym minusem jest samo rozstawienie kafli. Jeżeli 3/4 prostej to podjazd to anulowanie w tym miejscu cienia aerodynamicznego właściwie nic nie zmienia.

Trzeci minus występuje w rozgrywce dwuosobowej – szansa na kraksę w tak nielicznych zawodach jest naprawdę minimalna. Jednak w większym gronie mechanika ta potrafi naprawdę namieszać w wyścigu. Dlatego też patrzę optymistycznie na połączenie dodatku Meteo z drugim dodatkiem – Peloton. W większych grupach czy na zwężeniach trudne warunki pogodowe z pewnością dodadzą smaczku grze.

Wielka pętla meteo standees 2

Podsumowując – na chwilę obecną Meteo to raczej dodatek z gatunku „dorzucę do zamówienia, bo brakuje mi do darmowej wysyłki” niż „must have”. Natomiast widzę potencjał na przyszłość w przypadku rozszerzenia gry o kolejny dodatek.

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za przesłanie gry do recenzji