WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Metro Exodus zasypane pozytywnymi recenzjami na Steam

Metro Exodus zasypane pozytywnymi recenzjami na Steam

Niektóre wydarzenia w branży gier mogą nas naprawdę zaskakiwać i nie inaczej jest z Metro Exodus na Steam. Tamtejsze grono graczy, które zdecydowało się na przedpremierowy zakup gry, uciekając od tymczasowego monopolu na Epic Games Store naprawdę docenia pracę 4A Games, wystawiając tytułowi szereg pozytywnych recenzji.

Czytaj też: Pierwsza aktualizacja Metro Exodus poprawia optymalizacje

Metro Exodus jest zdecydowanie grą, przy zakupie której nie powinniśmy się sugerować opiniami społeczności. Wszystko przez decyzję wydawcy, czyli Deep Silver, który zaskoczył wszystkich decyzją co do dystrybucji gry na trzy tygodnie przed premierą. Początkowo społeczność graczy nie dała wydawcy za wygarną, uderzając w oceny poprzednich odsłon Metra na Steam i wystawiając im negatywne recenzje, co w teorii powinno się też przełożyć na oceny Metro Exodus.

Ku naszemu zaskoczeniu – tak się nie stało. Wśród ponad 3200 recenzji znalazło się aż 85% pozytywnych werdyktów graczy, którzy doceniają kunszt twórców, podczas gdy lwia część tych negatywnych sprowadza się do wystawienia środkowego palca wydawcy w towarzystwie przeinteligentnej krytyki sprowadzającej się często do hasła „Fuck Deep Silver i Epic Store”. Oczywiście znajdziemy tam również znacznie bardziej rozbudowane wypowiedzi, wskazujące problemy produkcji, ale mi w oko trafiły zwłaszcza te, które wspominały o braku aktualizacji wersji Metro Exodus na Steam, podczas gdy ta na Epic Games Store już je otrzymała.

Czytaj też: Autor książek Metro znów komentuje sprawę gry Metro Exodus

Źródło: Kitguru