WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Xiaomi Mi Notebook od teraz z procesorami Kaby Lake-R

Xiaomi poszerzył właśnie swoje portfolio urządzeń przenośnych o kolejne wariacje Mi Notebook. Tym razem postawił na procesory Kaby Lake-R z ósmej generacji układów Intel Core.

Ten trafił już do sprzedaży na terenie Chin w trzech wersjach. Te różnią się od siebie jedynie pod kątem zastosowanej pamięci operacyjnej oraz procesora. Najtańszy, bo wyposażony w 4 GB pamięci RAM 2400 MHz i procesor Intel Core i5-8250U kosztuje około 583 dolarów, poszerzenie pokładu pamięci do 8 GB kosztuje dodatkowe 73$, a najwydajniejszy wariant z 8 GB pamięci RAM i procesorem Core i7-8550U prawie 730 dolców. A jak prezentują się ich pozostałe cechy? Te, co najważniejsze, nie zmieniają się zależnie od poszczególnych wersji.

Każdy nowy laptop Mi Notebook może pochwalić się wymiarami rzędu 382 x 253,5 x 20 mm. W grę wchodzi 15,6-calowy ekran w rozdzielczości Full HD na podstawie matrycy IPS, którym zarządza dedykowana karta graficzna Nvidii. Nie jest to może najnowszy układ, bo MX110 z 2GB GDDR5 na karku ma już trzy lata, ale lepsze to niż nic. W kwestii pamięci masowej klienci mogą liczyć na duet 128 GB SSD i 1 TB HDD. Całość dopełniają dwa porty USB 3.0, pojedynczy USB 2.0 i czytnik kart SD. W kwestii oprogramowania Xiaomi postawił na Windowsa 10, który wzbogacił pakietem Office oraz autorskim asystentem synchronizacji.

Niestety nie wiemy, kiedy Xiaomi wejdzie na nasz europejski rynek nowymi Mi Notebook.

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Eteknix