WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Xiaomi Mi Notebook od teraz z procesorami Kaby Lake-R

Xiaomi poszerzył właśnie swoje portfolio urządzeń przenośnych o kolejne wariacje Mi Notebook. Tym razem postawił na procesory Kaby Lake-R z ósmej generacji układów Intel Core.

Ten trafił już do sprzedaży na terenie Chin w trzech wersjach. Te różnią się od siebie jedynie pod kątem zastosowanej pamięci operacyjnej oraz procesora. Najtańszy, bo wyposażony w 4 GB pamięci RAM 2400 MHz i procesor Intel Core i5-8250U kosztuje około 583 dolarów, poszerzenie pokładu pamięci do 8 GB kosztuje dodatkowe 73$, a najwydajniejszy wariant z 8 GB pamięci RAM i procesorem Core i7-8550U prawie 730 dolców. A jak prezentują się ich pozostałe cechy? Te, co najważniejsze, nie zmieniają się zależnie od poszczególnych wersji.

Każdy nowy laptop Mi Notebook może pochwalić się wymiarami rzędu 382 x 253,5 x 20 mm. W grę wchodzi 15,6-calowy ekran w rozdzielczości Full HD na podstawie matrycy IPS, którym zarządza dedykowana karta graficzna Nvidii. Nie jest to może najnowszy układ, bo MX110 z 2GB GDDR5 na karku ma już trzy lata, ale lepsze to niż nic. W kwestii pamięci masowej klienci mogą liczyć na duet 128 GB SSD i 1 TB HDD. Całość dopełniają dwa porty USB 3.0, pojedynczy USB 2.0 i czytnik kart SD. W kwestii oprogramowania Xiaomi postawił na Windowsa 10, który wzbogacił pakietem Office oraz autorskim asystentem synchronizacji.

Niestety nie wiemy, kiedy Xiaomi wejdzie na nasz europejski rynek nowymi Mi Notebook.

Ile zarobiło Xiaomi w pierwszym kwartale tego roku?

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Eteknix