Reklama
aplikuj.pl

Nowa funkcja Microsoft Edge ułatwi udostępnianie plików między komputerem a telefonem

microsoft edge

Tradycyjne łączenie smartfona z komputerem bywa problematyczne – potrzebny jest odpowiedni kabel albo aplikacja Łącze z telefonem (o ile macie Androida i komputer z Windowsem). Microsoft postanowił to nieco uprościć, wprowadzając jeszcze jedną możliwość.

W kanale Canary przeglądarki Microsoft Edge pojawiła się nowa funkcja o nazwie Drop. Umożliwia ona łatwe udostępnianie plików między komputerem a telefonem. Pojawi się ona jako jeden z widżetów paska bocznego, dodając tym samym jeszcze jedną funkcjonalność do przeglądarki.

Zamiast typowego interfejsu przeglądarki plików dostajemy coś w rodzaju komunikatora. Z jego poziomu można wysyłać pliki metodą „przeciągnij i upuść”, ale jest też opcja wysyłania wiadomości – przydatne, jeśli chcemy zostawić notatkę o konkretnym pliku lub wysłać do siebie przypomnienie.

Co istotne, wszystko dzieje się w chmurze, więc nie am tu kopii lokalnych. Warto więc pamiętać, że wszystko, co będziemy w ten sposób udostępniać, będzie zajmować nam miejsce w OneDrive. Dodatkowo funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich urządzeń zalogowanych na nasze konto Microsoft, zarówno komputerów, laptopów, telefonów i tabletów.