Microsoft Office na Androidzie dostanie tryb ciemny

office ipados

Trwają testy trybu ciemnego, który zawita do Microsoft Office na urządzeniach z Androidem. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z tych aplikacji korzystają nocą.

Tryb ciemny w Microsoft Office na Androidzie

Tryb ciemny w aplikacjach zarówno mobilnych, desktopowych jak i przeglądarkowych jest bardzo potrzebny, zwłaszcza osobom, które korzystają z nich wieczorami lub w nocy. Dzięki ciemnemu motywowi nasze oczy nie są aż tak narażone na światło i nie męczą się tak szybko.

W aplikacji Microsoft Office na Androidzie udało się znaleźć opcję włączenia ciemnego motywu, co oznacza, że firma pracuje nad tym rozwiązaniem i z czasem trafi ono do wszystkich. Funkcję odnalazł Alessandro Paluzzi, specjalista ds. inżynierii wstecznej od razu pokazując na Twitterze jak to wygląda.

Spodziewać się można, że ciemny motyw trafi do wszystkich aplikacji wchodzących w skład Office, jednak w Wordzie nadal ma być obecna biała kartka, którą Microsoft już usuwa z desktopowego trybu ciemnego w Wordzie. Zapewne więc i mobilna wersja doczeka się w końcu pełnego zaciemnienia.

Kiedy tryb ciemny trafi do użytkowników Androida? Nie wiadomo, tak samo czy równocześnie pojawi się także dla sprzętów z iOS.