Reklama
aplikuj.pl

Microsoft ogłasza: Acer Windows Mixed Reality

Na trwających właśnie Game Developer Conference w San Francisco, Microsoft zapowiedział kilka rozwiązań, mających na celu połączenie rzeczywistego świata z tym wirtualnym. Chodzi m.in. o „zmiksowaną” rzeczywistość, która pojawi się na Xboksie One oraz Project Scorpio w 2018 r0ku.

Czym w ogóle jest wspomniana technologia? Wedle domysłów powinna ona być połączeniem wirtualnej rzeczywistości (VR) z rozszerzoną (AR). Acer Windows Mixed Reality z wyglądu przypomina klasyczny headset o lekko futurystycznym wyglądzie. Specyfikacja gogli prezentuje się następująco:

  • dwa ekrany o rozdzielczości 1440×1440 pikseli
  • częstotliwość odświeżania wynosząca 90Hz
  • wsparcie dla systemu audio i wejście jack 3.5mm
  • kable HDMI 2.0 oraz USB 3.0

Sprzęt będzie przeznaczony dla deweloperów i w teorii powinien ułatwić im tworzenie aplikacji działających w zmiksowanej rzeczywistości. Będzie to alternatywa dla konkurencyjnych technologii od Vive czy Rift. Microsoft twierdzi, że ujawni więcej informacji na temat projektu w czasie majowej konferencji Bild. Wersja deweloperska Acer Windows Mixed Reality trafi jeszcze w marcu do szczęśliwców, którzy zdobyli na GDC2017 limitowane bilety na ten gadżet.

[Źródło i grafika: thenextweb.com]