Reklama
aplikuj.pl

Microsoft w końcu poprawi wielkie menu kontekstowe w przeglądarce Edge

pobieranie Microsoft Edge 81, download Microsoft Edge 81, Microsoft Edge

Jakiś czas temu Microsoft, jak co miesiąc, opublikował podsumowanie najlepszych opinii na temat Edge. Dzięki nim firma na bieżąca jest w stanie śledzić to, co użytkownicy myślą o przeglądarce i podejmować odpowiednie kroki w celu naprawy ewentualnych problemów.

Tym razem Microsoft bierze się za duże menu kontekstowe w Edge

Przede wszystkim na pierwszy ogień idzie menu kontekstowe. Wiele osób skarżyło się na jego wielkość, bo u niektórych nie mieści się ono nawet na ekranie.

Słyszymy, że zarówno kontekst prawego przycisku myszy, jak i… menu są zbyt długie, zbyt szerokie i nie oferują możliwości dostosowania. Być może widzieliście kilka sposobów, w jakie próbujemy rozwiązać te problemy w naszym kanale Canary

– skomentował Microsoft.

Oznacza to, że prace nad usprawnieniem tej funkcji już trwają, choć nie wiadomo, kiedy zmiana zawita do stabilnego kanału. Tak czy inaczej pokazuje to, że Microsoft naprawdę dba o to, by przeglądarka odpowiadała użytkownikom. Zresztą, to widać w zmianach, jakie Edge przechodzi cały czas. Przeglądarka zdecydowanie już nie służy tylko do „pobierania innej przeglądarki”, bo obecnie daje tyle możliwości i funkcjonalności, że korzysta się z niej naprawdę wygodnie.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie mają być wdrożone w przyszłości na podstawie uwag użytkowników. Microsoft ma wprowadzić:

  • zamknięcie kart dwukrotnym kliknięciem,
  • lepszy sposób zamykania pionowych kar,
  • możliwość przesunięcia pionowych zakładek na prawo,
  • lepsze narzędzia do autoodtwarzania audio i wideo,
  • funkcję zawsze otwieraj ulubione w nowej karcie
  • szukaj w kolekcjach

Są to na razie plany na przyszłość, więc jeszcze nie wiadomo, kiedy zawitają do Microsoft Edge.