Reklama
aplikuj.pl

Microsoft rezygnuje z AMD. Co oznacza to dla laptopów Surface?

Microsoft w dążeniu do rozwijania oferty laptopów Surface musi podjąć wiele trudnych decyzji. O jednej z nich poinformował właśnie serwis WinFuture i choć to jedynie nieoficjalne plotki, to źródło już wielokrotnie potwierdzało swoją wiarygodność. Według tych niepotwierdzonych informacji z tajemniczych źródeł, Microsoft rezygnuje z AMD, czyli procesorów Ryzen firmy.

Surface bez Ryzenów. Wedle najnowszych plotek Microsoft rezygnuje z AMD i skupi się na ofercie Intela

Oczekuje się, że w październiku Microsoft zorganizuje wydarzenie Surface i pokaże tym samym modele Surface następnej generacji. Wiedzieliśmy już wcześniej, że Microsoft chce połączyć linie Surface Pro i Pro X w jedną rodzinę urządzeń, dając użytkownikom możliwość wyboru procesora na bazie architektury x86 (Intela) lub na bazie architektury ARM. Odwzorowuje to obecne podejście firmy co do Surface 4, ale w następnej generacji (Surface 5) firma ma stawiać wyłącznie na procesory Intela 12. generacji. AMD zniknie tym samym z oferty.

Czytaj też: Nie wierzysz, że Kopciuszek też może kodować? Ruszyła kampania Intel Aktualizuje Bajki

Surface Laptop Go 2, Microsoft Chromebook, Laptop Go 2,

Obecnie powody tej decyzji i to, czy jest ona w ogóle pewna, to jedne wielkie spekulacje. Tego typu informacje gryzą się też z poprzednimi, wedle to których Microsoft przygotowuje nowy laptop Surface z procesorami Ryzen 6000. Wspomina się też o „gamingowym Surface”, który ma być wyposażony jedynie w procesory Intela 12. generacji, co może być prawdziwym powodem tego zamieszania. Różne źródła mogą po prostu wykluczać się ze względu na niepełne informacje, które uzyskały. Informatorzy mogli bowiem uznać „gamingowego Surface” za podstawowy model nowej generacji, w którego to konfiguracji zabrakło właśnie układu AMD.

Czytaj też: Tak prezentuje się anulowany smartfon LG Rollable. Aż szkoda, że nigdy nie wszedł na rynek

To, co jest z koeli pewne, to to, że nowych laptopów Surface z całą pewnością się doczekamy, a nadchodzące modele zadebiutują z nowymi kolorami obudowy. Oprócz klasycznej czerni i platyny, Microsoft ma w planach wprowadzenie do oferty wersji zielonej oraz niebieskiej dla Surface Pro 9. Co nieco wiadomo też na temat kwot i tak też pod względem cenowym, Surface Pro „9” będzie dostępny w Europie za mniej więcej 1300 euro za podstawowy model z procesorem Intel Core i5-1235U, 8 GB pamięci RAM i 256 GB SSD. Surface Laptop „5” w bazowej 13-calowej konfiguracji ma kosztować 1200 euro, a w 15-calowym wariancie już 1500 euro.