WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Microsoft Teams pozwoli na obsługę kilku kont na raz

Microsoft Teams pozwoli na obsługę kilku kont na raz

Microsoft pracuje właśnie nad kolejnym udogodnieniem dla klientów ich programu Microsoft Teams. Obsługa kilku kont na raz pozwoli na wygodne przełączanie się pomiędzy kontami, np. gdy pracujemy zdalnie, a na tym samym komputerze nasze dziecko korzysta z nauki online.

Obsługa kilku kont na raz w Microsoft Teams

W dobie pracy i nauki zdalnej popularne programy do wideokonferencji są cały czas uaktualniane o kolejne przydatne funkcje. Ich producenci prześcigają się w oferowaniu użytkownikom nowych udogodnień, które mają na celu zatrzymać obecnych i przyciągnąć nowych klientów. Tak właśnie robi Microsoft. Ich program Teams cały czas dostaje nowe funkcje. Tym razem będzie to obsługa kilku kont na raz.

Czytaj też: NZXT prezentuje limitowaną obudowę CRFT 07 H510i Mass Effect
Czytaj też: Szczepionka na koronawirusa – firma Pfizer ogłosiła sukces
Czytaj też: Wyciekł prototyp Microsoft Surface Pro 8

Informacja o trwających pracach pojawiła się na oficjalnym forum użytkowników. Wynika z niej, że możliwość obsługiwania kilku kont jednocześnie pojawi się w Microsoft Teams już w grudniu tego roku. Na początku użytkownicy będą mieli możliwość jednocześnie korzystać z konta prywatnego i tego wykorzystywanego do nauki/pracy. Pomiędzy nimi przełączymy się wygodnie i szybko bez konieczności wylogowywania się.

Microsoft zaznacza, że to dopiero początek i opcja z czasem będzie bardziej rozbudowywana, choć jeszcze nie wiadomo w jakim zakresie. Prawdopodobnie potem Teams umożliwi nam posiadanie i obsługę większej ilości kont, ale na razie to tylko domysły. Funkcja pojawi się najpierw w aplikacjach na Windowsie i macOS, a potem zostanie dodana zapewne także do aplikacji mobilnych.