Reklama
aplikuj.pl

Microsoft Teams z nowymi funkcjami

bosch, Najczęściej kupowanym produktem na raty online w 2020 roku był smartfon

Kolejny miesiąc i kolejna aktualizacja, którą Microsoft przygotował dla swojego produktu Teams. Nowe funkcje sporo zmienią w aplikacji i ułatwią korzystanie podczas zajęć online czy spotkań firmowych.

Breakout rooms w Microsoft Teams

Breakout rooms to długo oczekiwana w Teams funkcja, na którą czekano od bardzo dawna. Dzięki takim pokojom prowadzący zajęcia lub organizatorzy spotkania są w stanie podzielić uczestników na mniejsze grupy. Jest to udogodnienie skierowane przede wszystkim do studentów, którzy nadal kontynuują naukę w trybie zdalnym. Dzięki temu możliwa będzie praca w grupach, bo funkcja Breakout rooms pozwala na prywatne rozmowy w obrębie danej grupy.

Dodatkowo Microsoft dodaje również obsługę siatki 7×7, co oznacza, że prowadzący spotkanie czy nauczyciel będzie widział na ekranie do 49 osób jednocześnie.

Funkcja obecności online

Aktualizacha wprowadzi do Microsoft Teams także funkcję obecności online. Po kliknięciu w ikonę profilu uczestnika spotkania można sprawdzić stan jego obecności. Do wyboru jest zielone kółko – dostępny, czerwone kółko – zajęty, czerwone kółko z białą kreską – nie przeszkadzać, zaś żółte – zaraz wracam, czyli po prostu nie ma mnie przy zespole. Status obecności aplikacja ustala automatycznie, w zależności czy cały czas jesteśmy na Teams, czy może przeglądamy właśnie inne aplikacje.

W tym roku jeszcze mają pojawić się dwie kolejne opcje obecności, takie jak „czas trwania obecności”, która pozwoli na samodzielne ustalenie czasu, w którym jesteśmy zajęci. Funkcja ta ma pozwolić ustawić status na pół godziny, na cały dzień, a nawet na cały tydzień. Podobnie ma być w przypadku każdego innego statusu, jaki oferuje aplikacja. Ma również pojawić się możliwość ustawienia statusu Offline, czyli brak możliwości kontaktu z danym użytkownikiem.

Kilka mniejszych nowości

Oprócz tych najważniejszych aktualizacji Microsoft wprowadzi do Teams możliwość pobrania przez nauczyciela i organizatora listy uczestników po zakończonych zajęciach lub spotkaniu. Jest to duże ułatwienie, bo do tej pory coś takiego było możliwe jedynie podczas trwania spotkania. Dodatkowo Microsoft zaktualizuje aplikację na Androida i iOS. Zoptymalizowana zostanie przepustowość, a co za tym idzie apka stanie się bardziej niezawodna i będzie znacznie lepiej wykrywać sieć.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News