Microsoft Word automatycznie wygeneruje prezentację w PowerPoint

W testowej wersji przeglądarkowego Worda odkryto ciekawą funkcję, która pozwoli na automatyczne wygenerowanie prezentacji w PowerPoint na podstawie napisanego przez nas tekstu.

Microsoft Word automatyczne generowanie prezentacji w PowerPoint

Stworzenie prezentacji w PowerPoint jest bardzo czasochłonne. Jeśli tworzymy ją z myślą o spotkaniach biznesowych czy szkoleniach musimy się bardzo starać, by dopiąć wszystko na ostatni guzik i wcześniej najczęściej piszemy wszystko w Wordzie, a dopiero potem tworzymy z tego prezentację. Pracy z tym jest bardzo dużo. A gdyby tak taka prezentacja zrobiła się… sama?

W anglojęzycznej webowej aplikacji Word odnaleziono w menu, w sekcji File nową opcję Transform. Po jej kliknięciu na podstawie wprowadzonego do Worda tekstu zostanie automatycznie wygenerowana prezentacja w PowerPoint. Wówczas do nas będzie należało jedynie wybranie odpowiedniego stylu, kosmetyczne poprawki i własnoręczne wprowadzenie zdjęć czy wideo.

Funkcja znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, jest więc dostępna jedynie w języku angielskim i to na nielicznych przeglądarkach. Możliwe więc, że w stabilnej wersji nawet multimedia będą automatycznie wgrywane. Na razie jest również zawodna, ale temu akurat trudno się dziwić, to dopiero początek jej rozwoju. Kiedy trafi do wszystkich? Tego nie wiadomo, ale zapewne jeszcze trochę poczekamy.