Reklama
aplikuj.pl

Microsoft wykupi Discord? W grę wchodzą miliardy dolarów

Discord

Discord, popularna platforma komunikacyjna skierowana głownie do graczy może już wkrótce stać się częścią Microsoftu. Trwają właśnie rozmowy w sprawie sprzedaży.

Microsoft wykupi Discord?

Od jakiegoś czasu mówi się o przejęciu Discorda przez inną firmę. Najpierw oferty składał Amazon i Epic Games, a teraz przyszedł czas na Microsoft, a przynajmniej tak podaje Bloomberg. Na początku rozmów wartość platformy szacowano na 7 miliardów dolarów, jednak teraz mowa jest już o znacznie wyższej kwocie.

Czytaj też: Premiery od Huawei – MateBook D 16, FreeBuds 4i i inne

Bloomberg podaje, że w grę wchodzi przeszło 10 miliardów dolarów. Trochę trudno się temu dziwić. Pandemia sprawiła, że tego typu komunikatory głosowe są jeszcze bardziej popularne. W tym roku co miesiąc korzysta z Dicorda przeszło 140 mln osób. Choć z Discorda można korzystać za darmo, to znajdziemy tam również subskrypcję dającą dostęp do wielu dodatkowych, zaawansowanych opcji. Przy tylu użytkownikach daje to niemały przychód. Na razie jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia żadnej umowy, więc na dalsze informacje trzeba jeszcze zaczekać.