WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Microsoft zaprezentował Surface Go

Microsoft zaprezentował Surface Go

Firma Microsoft wprowadza właśnie na rynek Surface Go. Jest to najbardziej mobilne i kompaktowe urządzenie z całej rodziny Surface. Dodatkowo sama cena sprzętu nie powinna przyprawiać o zawrót głowy.

Surface Go waży zaledwie 0,5 kg i w najszerszym miejscu ma tylko 8,3 mm. Jest to urządzenie o rozmiarze 10 cali. więc z powodzeniem można je zmieścić w torebce. czy plecaku. Surface Go jest sprzętem 2w1. Pozwala ono na obsługę dotykiem oraz także bardziej klasyczne używanie. Napędzany jest on procesorem Intel Pentium Gold 4415Y 7. generacji a ilość pamięci RAM to 4 lub 6 GB. Sama bateria jest w stanie wytrzymać do 9 godzin pracy. Także Surface Go posiada najnowsze wyjścia: USB-C 3.1 czy czytnik kart MicroSDXC. Warto też wspomnieć o matrycy, która pracuje z rozdzielczością 4K.

Cena nowego urządzenia zaczyna się już od 1999 zł w najsłabszej wersji. Będzie on dostępny w sprzedaży od 28 sierpnia 2018. Wydaje się, że będzie to bardzo mobilne i ułatwiające życie urządzenie, ale na sprawdzenie tego musimy jeszcze poczekać.

Źródło: Materiały prasowe