Milion złotych kary za udostępnianie sygnału telewizji

„Zapadł przełomowy wyrok” – pisze w informacji prasowej Cyfrowy Polsat. Nie trudno się z tym zgodzić, bo tak wysokiej karty za nielegalne udostępnianie sygnału telewizji jeszcze w Polsce nie było. Oskarżony musi wypłacić milion złotych odszkodowania.

Przełomowy wyrok za udostępnianie sygnału telewizji

W II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Wieliczce zapadł wyrok skazujący mieszkańca powiatu krakowskiego w sprawie nielegalnego udostępniania sygnału telewizji. Chodzi o tzw. sharing.

Mężczyzna został zatrzymany w domu jednorodzinnym w 2018 roku. Policja zabezpieczyła w nim masę sprzętu elektronicznego. W tym serwery, komputery oraz karty abonenckie operatorów telewizji. Do tego 180 tys. złotych w gotówce.

Reklama

Czytaj też: Cyfrowy Polsat z rekordowymi wynikami za III kwartał 2020 roku

Oskarżony został uznany winny popełnienia przestępstwa z art. 6 ust. 1 i 2 w zw. z art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 5 lipca 2002 roku o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym (Dz.U. 2002 nr 126 poz. 1068). Chodzi o świadczenie usług niedozwolonych przy użyciu uprzednio zaprojektowanych i przystosowanych przez siebie urządzeń niedozwolonych, umożliwiając osobom nieuprawnionym nielegalny dostęp do programów płatnych platform satelitarnych Cyfrowego Polsatu S.A. i NC+ (obecnie CANAL+ Polska).

Czytaj też: Włochy ukarały Apple za wprowadzanie klientów w błąd

Decyzją sądu oskarżony musi zapłacić odszkodowanie na rzecz operatorów, po 526 299 zł i 53 grosze. Jego współpracownik otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz konieczność wypłacenia odszkodowania.

Czytaj też: Kiedy na rynek trafią mobilne karty RTX 3000?

O sharingu telewizji niewiele się mówi. Polsat walczy z tym od lat

W kwestii piractwa dużo mówi się na temat nielegalnego udostępniania gier, filmów, czy muzyki. Telewizja jest skutecznie pomijana. ale Cyfrowy Polsat walczy z tym od lat. Ze sporymi sukcesami. Dzisiaj coraz rzadziej można trafić na platformy udostępniające sygnał telewizji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wydarzeń transmitowanych w systemie PPV. W tym przypadku swój spory udział miały organizacje zajmujące się organizowaniem gal MMA – KSW oraz Fame MMA.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News