Premiera Mini John Cooper Works 2022. Co nowego w poczciwym hot hatchu?

Premiera Mini John Cooper Works 2022, Mini John Cooper Works 2022, odświeżone Mini John Cooper Works, odświeżenie Mini JCW

Chociaż Mini zaprezentowało swoją zaktualizowaną gamę modeli na rok modelowy 2022 już w styczniu, dopiero teraz możemy powiedzieć o tym, że Mini John Cooper Works 2022 zadebiutował w pełni.

Mini John Cooper Works 2022 ujawniony w szczegółach

Mini w ramach odświeżenia tego hot hatcha premium nie zmieniło tego, co jasno wskazuje na model John Cooper Works. Ten nadal cieszy się ciekawym przodem, łączącym urok z agresją za sprawą nie tylko akcentów kolorystycznych, ale też okrągłych reflektorów LED, czy sześciokątnej osłony chłodnicy. Teraz model zyskał jednak większe otwory wentylacyjne w zderzaku i przeprojektowane małe, charakterystyczne dla modelu iluminatory na przednich panelach bocznych.

Czytaj też: Elektryczny Mini Cooper nowej generacji na zdjęciach

Wewnątrz Mini John Cooper Works 2022 zyskał znacząco zaktualizowany pod kątem funkcji system informacyjno-rozrywkowy, w którym działa teraz nowe oprogramowanie z ładniejszą grafiką. Pod maską z kolei nie zaszły żadne poprawki, dlatego nadal w grę wchodzi 2-litrowy silnik benzynowy z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia moc 231 koni mechanicznych i 320 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Wydajniejszy elektryczny Mini John Cooper Works na zwiastunie

Ze standardową sześciobiegową manualną, Mini JCW 2022 przyspiesza do 100 kilometrów na godzinę w 6,3 sekundy, a opcjonalny ośmiobiegowy automat obniża ten czas do 6,1 sekundy. W nowym roku modelowym JCW otrzyma nową opcję zawieszenia adaptacyjnego, która wykorzystuje dodatkowy zawór do wyrównywania szczytowych wartości ciśnienia w amortyzatorze podczas jazdy po niewielkich wybojach.