Reklama

Misja Greyhound – nie będzie kinowej premiery. Film trafi od razu na jedną z platform

Misja Greyhound Tom Hanks, Misja Greyhound premiera, Misja Greyhound Apple Tv Plus, Misja Greyhound premiera kinowa

Misja Greyhound z Tomem Hanksem miała wejść do kin w czerwcu, jednak dobrze wiemy jaka jest sytuacja. Premiera została przesunięta, a teraz całkowicie anulowana. Zamiast tego film zadebiutuje w internecie.

Czytaj też: Canal + rusza z nową platformą. Serwis VOD i telewizja internetowa w jednym

Produkcja opowie historię kapitana Ernesta Krause, który w pierwszych latach wojny musiał eskortować konwój 37 statków handlowych. Kapitan będzie musiał zmierzyć się z nazistowskimi okrętami i niszczycielami. W roli głównej zobaczymy Toma Hanksa, a oprócz niego na ekranie pojawi się Stephen Graham, Rob Morgan i Elisabeth Shue. Film nakręcił Aaron Schneider na podstawie scenariusza Toma Hanksa.

Sony zdecydowało się sprzedać prawa do dystrybucji, o które walczyło kilka platform. ostatecznie to Apple wygrało płacąc około 70 mln dolarów. Serwis Apple Tv Plus nie może się jeszcze mierzyć z takimi gigantami jak Netflix, Disney+ czy Amazon Prime, ale radzi sobie coraz lepiej. Oryginalnych produkcji jest stosunkowo mało w porównaniu z wyżej wymienionymi serwisami, ale firma stawia na wysokiej jakości kontent. Do tego cały czas pozyskuje prawa do dystrybucji wielu filmów i seriali dzięki czemu ich biblioteka stale rośnie. Dlatego wykupienie Misji Greyhound z Tomem Hanksem wydaje się bardzo dobrym pomysłem.

Mówi się też, że Apple oprócz pozyskiwania nowych produkcji ma zamiar znacznie rozszerzyć katalog o tytuły znane i lubiane od lat. Choć zabierają się za to dość późno to i tak jest to sprytny ruch. Klasyki przyciągają widzów zwłaszcza, gdy dana produkcja nie jest dostępna w innych serwisach. Być może dzięki temu Apple Tv Plus będzie mogło za jakiś czas stanowić poważną konkurencję dla gigantów streamingowych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News