Reklama
aplikuj.pl

Mistrzostwa świata z jetpackami? Są na to szanse, dzięki JetPack Aviation

Firma JetPack Aviation, to obok Gravity Industries jeden z niewielu producentów, zajmujących się produkcją i rozwojem plecaków odrzutowych. Działa nawet lepiej od swojej konkurencji, realizuijąc już zamówienia dla klientów, a nawet… próbując zorganizować mistrzostwa świata z jetpackami.

JetPack Aviation chce sprawić, by pomysł na mistrzostwa świata z jetpackami stał się rzeczywistością

Obecnie JetPack Aviation rozwija przede wszystkim swojego Speeder (AUV – Air Utility Vehicle), ale ciągle dba o swoje plecaki odrzutowe, które zapewniły jej ogólnoświatowy sukces. W rzeczywistości napędzane turbiną plecaki odrzutowe serii JB są obecnie dostępne komercyjnie, a firma jest bliska zrealizowania dostawy do swoich pierwszych klientów. Dwa JB12 mają trafić do użytku wojskowego w Azji Południowo-Wschodniej, a jeden JB10 do prywatnego klienta w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Wkrótce powstanie pierwsza na świecie morska stacja ładowania, czyli StillStrom od Maersk

David Mayman

Jednak firma chce pójść o krok dalej ze swoimi plecakami odrzutowymi. Dyrektor generalny JetPack Aviation, David Mayman, stwierdził, że prowadzi rozmowy z zespołem Air Race World Championship na temat przekucia planów co do mistrzostwa świata z jetpackami na rzeczywistość już we wrześniu. Byłaby to pierwsza na świecie inicjatywa, w ramach to której piloci z jetpackami rywalizowaliby na równoległych powietrznych torach przeszkód.

Rozmawialiśmy z zawodnikami Air Race World Championship, którzy przejęli oni aktywa Red Bull Air Race. Pracujemy z nimi nad stworzeniem równoległej serii wyścigów na jetpackach. Początkowo będziemy startować z JB-10, a później z JB-14. Możemy nawet wystawić Speedera, gdy będzie gotowy!

– powiedział Mayman.