Reklama
aplikuj.pl

Ruszyło globalne wdrażanie stabilnej wersji MIUI 14. Pierwsze modele już dostają aktualizację

Xiaomi idzie jak burza. MIUI 14 zadebiutowało w ubiegłym miesiącu, a już aktualizacji doczekały się nie tylko chińskie smartfony producenta, ale również niektóre modele w wersji globalnej.

MIUI 14 przynosi większa płynność, stabilność i kilka innych ważnych zmian

Nowa nakładka dostała cztery główne ulepszenia: mniej preinstalowanych aplikacji systemowych, więcej praktycznych funkcji, nowy wygląd oraz płynniejszy i bardziej stabilny system. Xiaomi w końcu umożliwiło usunięcie preinstalowanych aplikacji, dzięki czemu możemy sami zadecydować, które z nich są nam potrzebne i które chcemy zostawić. Waga MIUI została zmniejszona, co przekłada się na mniejszą wagę aktualizacji i szybsze działanie. Producent zadbał też o zwiększenie wydajności aplikacji przy jednoczesnym oszczędzaniu energii.

MIUI 14 przyniosło również ulepszenia w zakresie prywatności. Wprowadzono prywatność end-to-end z brakiem danych w chmurze i wszystkimi akacjami wykonywanymi na urządzeniu, którą wspierać będzie przeszło 30 scenariuszy. Wpłynie to nie tylko na większą prywatność użytkowników, ale również na ich bezpieczeństwo.

Nowa wersja nakładki oparta na systemie Android 13 zaczęła trafiać na pierwsze smartfony, ale co istotne – nie tylko w Chinach. Globalna stabilna wersja MIUI 14 została udostępniona (wraz z aktualizacją zabezpieczeń ze stycznia 2023 roku) smartfonom Xiaomi 12. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że na razie tylko tym użytkownikom, którzy wcześniej brali udział w beta testach nakładki.

Aktualizacja waży około 4,43 GB i ma numer MIUI 14.0.2.0 (TLCMIXM). Została wydana tylko dla podstawowego Xiaomi 12.