Reklama
aplikuj.pl

Co z targami Mobile World Congress? Firmy się wycofują

oppo

Organizacja GSMA jest zdeterminowana, aby targi Mobile World Congress doszły do skutku. Ale z imprezy wycofują się kolejne firmy.

Mobile World Congress w nowym terminie i w reżimie sanitarnym

Targi Mobile World Congress jeszcze w tamtym roku zostały przeniesione z końcówki lutego, na koniec czerwca 2021 roku. Dawało to nadzieję na ich organizację. GSMA bardzo zależy, aby impreza się odbyła, ale pod wieloma restrykcjami.

Każdy uczestnik targów ma przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, który będzie ważny przez trzy dni. Testy można będzie zrobić również na terenie imprezy. Do tego standardowo dystans, mierzenie temperatury, odpowiednie zarządzenie ruchem uczestników oraz maseczki. Co najmniej FFP2.

Zgodnie z szacunkami, na targach miałoby się pojawić nawet 50 tys. osób. Ale już wiadomo, że organizacja imprezy nie będzie prosta.

Firmy wycofują się z Mobile World Congress

Wiemy już, że na MWC 2021 nie pojawi się Ericsson, Nokia oraz Sony. Zamiast stoisk na targach firmy proponują organizację wydarzeń online.

Do końca czerwca zostało jeszcze sporo czasu, ale dobrze, że firmy już teraz zapowiadają rezygnację z imprezy. W 2020 roku praktycznie do samego końca nie było wiadomo, czy targi się odbędą. Był to jednak początek pandemii. W Barcelonie udało się nam nawet pojawić, ale tylko na samej premierze Huaweia Mate Xs, a tuż po wylądowaniu w Polsce przeczytaliśmy o pierwszych przypadkach zakażenia COVID-19 w Katalonii. Długo zwlekano też z odwołaniem targów IFA jesienią 2020.

Byłaby wielka szkoda, gdyby organizacja targów Mobile World Congress nie wypaliła. Ale jeśli miałoby do nich nie dojść, zdecydowanie wolelibyśmy wiedzieć o tym z wyprzedzeniem.