Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy moc elektrycznego BMW iX M60

Flagowy elektryczny SUV BMW iX,BMW iX, premiera BMW iX, debiut BMW iX, elektryczny SUV BMW

Dotarły do nas nowe informacje na temat jednego z modeli BEV BMW, które udostępnił serwis BMW Blog dumnie i bez ogródek podając moc elektrycznego BMW iX M60.

Moc elektrycznego BMW iX M60

Ale zaraz – warianty M elektrycznego crossovera BMW iX? Czy aby nie jest na nie za wcześnie? Rzeczywiście tak właśnie jest, bo dopiero co doczekaliśmy się premiery podstawowych wariantów, których najwydajniejsza wersja iX xDrive50 będzie bazować na dwóch silnikach elektrycznych o mocy ponad 510 KM i 100 kWh akumulator z zasięgiem do 600 km (WLTP). Na drugim końcu spektrum jest BMW iX xDrive40 już o mocy 300 koni mechanicznych i zasięgu ponad 400 km (WLTP).

Czytaj też: Premiera BMW Alpina B8 Gran Coupe 2022, czyli ekskluzywnego rywala M8

Temperatura podkręci się dopiero przy premierze wariantów M, które w przypadku elektrycznego BMW iX mają trafić na rynek dopiero pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Tak twierdzi serwis BMW Blog, którego informacje już nie raz i nie dwa okazywały się prawdą na długo przed premierą.

Czytaj też: Prawdopodobny wygląd nowego BMW M2 na nieoficjalnych renderach

Tak więc, moc elektrycznego BMW iX M60 wedle tych nieoficjalnych informacji będzie wynosić 568 koni mechanicznych, ale to nie koniec, bo dostaliśmy nawet szczegóły na temat pozostałych ulepszeń. Oprócz dodatkowej mocy model sięgnie po poprawki zawieszenia i bardziej agresywny wygląd.