Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy moc i silnik Maserati MC20?

Maserati MC20, Maserati MC20 specyfikacja, silnik Maserati MC20, moc MC20, Mc20 Maserati, premiera Maserati MC20

Maserati jest gotowy na ponowne zaistnienie na rynku ze swoim nadchodzącym flagowym MC20, którego opóźniła pandemia koronawirusa.

Maserati zostało tym samym zmuszone do przełożenia swojego wielkiego debiutu na wrzesień i choć niecierpliwie oczekujemy jego ujawnienia, zapewne poznaliśmy już to, co najważniejsze. Oczywiście o ile uwierzymy w raport serwisu Car and Driver, czyli źródła, które często zdaje egzamin.

Chociaż to tylko plotka i to niepotwierdzona żadnym nazwiskiem, to i tak wiemy już, że Maserati stworzyło swój własny silnik V6 dla swojego samochodu MC20. Według informacji będzie to potworek z podwójnym turbodoładowaniem, który zostanie połączony z ośmiobiegową przekładnią z podwójnym sprzęgłem. Plotka wskazuje również na prace nad modelem hybrydowym, a nawet w pełni elektrycznym.

niecierpliwością oczekujemy, że samochód zostanie ujawniony, a jeśli najnowsze pogłoski z Car and Driver są dokładne, może pochwalić się ponad 600 koni mechanicznych (447 kilowatów) z nowego silnika V6.

Czytaj też: Nawet zagraniczne media trąbią o tym wypadku w Polsce

Maserati uważa MC20 za duchowego następcę MC12, który tak naprawdę był przerobionym Ferrari Enzo. Kiedy MC20 w końcu nadejdzie, powinien być pełnokrwistym supersamochodem Maserati dzięki silnikowi za kabiną. Ten z kolei ma zapewniać nieoficjalną jeszcze moc 600 koni mechanicznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News