WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mocą nie zaskakuje, ale stylem już tak – prototyp elektrycznego motocykla Savic

Startujący w Melbourne startup Savic Motorcycles pokazał się światu w wielkim stylu podczas Australian Motorcycle Festival, gdzie zawitał ze swoim prototypem.

Nowy prototyp jest dla tej firmy ogromnym krokiem do przodu i osiągnięciem, które rozpoczyna jej nowy rozdział. Obecnie jednak prototyp nie jest w stanie gotowym do pracy – miejsce na akumulator jest puste przez problemy z dostawcą – ale części są już ponoć w drodze, więc zespół planuje przygotować swoje cacko do testów drogowych w ciągu najbliższego miesiąca.

Największymi wyzwaniami są oczywiście doprowadzenie roweru do produkcji, przygotowanie solidnego procesu produkcyjnego i montażowego, uzyskanie wszystkich uciążliwych zezwoleń, doprowadzenie sprzedaży i zbudowanie działającego biznesu. Nie przeszkadza to Savic z wystartowaniem z przedsprzedażą trzech wersji swojego motocykla. Tradycyjnie podzielonych na płaszczyźnie poziomów ich specyfikacji.

Savic, motocykle Savic, prototyp Savic, wersje Savic, Savic Alpha

Savic otwiera dziś przedsprzedaż na trzech różnych poziomach specyfikacji roweru. Górną półkę uzupełnia wersja Alpha za 16500 dolarów z 80-konnym silnikiem o momencie obrotowym 180 Nm i pakietem akumulatorów o mocy 11 kWh, które zapewniają zasięg do 200 kilometrów. Tańszy o prawie 5000 dolarów wariant Delta ma już 54 KM i 140 Nm w połączeniu z 9 kWh akumulatorem o zasięgu 150 km. Najtańszym jest z kolei Omega za jakieś 9000 dolarów z 33,5-konnym silnikiem o 110 Nm momencie obrotowym i akumulatorem 7 kWh, który ma wystarczać na przejechanie 120 km.

Savic, motocykle Savic, prototyp Savic, wersje Savic, Savic Alpha

Produkcja pierwszych 50 motocykli ma rozpocząć się w sierpniu 2020 roku, a pierwsze dostawy ruszyć pod jego koniec.

ŹRÓDŁO: New Atlas