Reklama
aplikuj.pl

Mod do Skyrim przywracający wyciętą zawartość doceniony przez Bethesdę

skyrim

Bethesda przedstawiła dzisiaj szerszej publiczności modera DarthVitrial, który przywrócił do ich gry wyciętą zawartość. Czego dowiedzieliśmy się o tym graczu?

Skyrim rozbudowany dzięki DarthVitrial

Dla niektórych tworzenie modyfikacji jest okazją do wprowadzenia do gier własnych pomysłów i twórczości. Dla innych jednak bywa to sposób na poznanie tajników projektowania i tworzenia gier dzięki przeglądaniu ich kodu i plików źródłowych. Czasami zdarza się, że w trakcie takiego przeglądania natrafiają na ukryte skarby i mogą przywrócić zawartość, która została wycięta z gry przed jej premierą.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy zdradzają pewien rodzaj upscalingu

Moderem, którego Bethesda wyróżnia jest DarthVitrial, który należy do tej drugiej grupy – tworzy modyfikacje, aby poprawiać swoje umiejętności programistyczne, i spełnia się, zapewniając wsparcie techniczne modom stworzonym przez inne osoby oraz twórcom modyfikacji. Dlaczego powstało „Collecting the Edda”? Skąd taka fascynacja wyciętą zwartością?

Mod do Skyrim nie powstałby, gdyby nie KOTOR 2!

Bethesda zapytała modera: „Collecting the Edda nie jest typowym modem. Jak to się stało, że zacząłeś go tworzyć?”. Odpowiedź?

Moje zainteresowanie modowaniem zaczęło się od Star Wars: Knights of the Old Republic 2, gry znanej z tego, że przed premierą wycięto z niej właściwie połowę zawartości. Pierwszym modem, jaki pobrałem, był „KOTOR 2 Restored Content Mod (TSLRCM)” i ujrzenie całej tej wyciętej zawartości przywróconej do gry było niesamowitym przeżyciem. Zawartość wycięta z gier stała się moją obsesją – szukałem informacji na ten temat i modyfikacji, które ją przywracały.

Skyrim ma oczywiście „Cutting Room Floor” (Nexus) Arthmoora, a do tego Exalderan(Nexus) stworzył kilka modyfikacji przywracających wyciętą zawartość, które świetnie działają w połączeniu z CRF, ale z jakiegoś dziwnego powodu nikt nawet nie próbował przywrócić rzeczy związanych z Akademią Bardów. Zawsze uważałem Akademię Bardów za nieco rozczarowującą, więc pomyślałem, że odtworzenie usuniętej zawartości trochę ją uatrakcyjni – poza tym według mnie im więcej przywróconej zawartości, tym lepiej.

Czytaj też: Drugi sezon Battlefield 2042 rusza. Czy gra zostanie zaakceptowana przez fanów?

DarthVitrial mówiąc o tym, co najbardziej lubi w modowaniu, daje wskazówkę dla przyszłych deweloperów gier.

Uwielbiam naprawiać błędy. W zasadzie od dzieciństwa uwielbiam czytać listy zmian wprowadzanych przez aktualizacje – kocham obserwować, jak rzeczy stają się coraz lepsze. Znalezienie błędu i naprawienie go jest dla mnie niesamowicie satysfakcjonujące.

Jeśli również czujecie, że przeglądanie plików gry jest dla Was niesamowicie atrakcyjną zabawą – spróbujcie modowania. Ukończone projekty, nawet najmniejsze, są niezwykle cennym wpisem w CV do gamedevu.