Reklama
aplikuj.pl

Mod VR do Hogwarts Legacy powstaje!

hogwarts legacy

Premiera PlayStation VR2 tuż za rogiem, a tymczasem posiadacze headsetów do PC też mają się z czego cieszyć! Grupa moderów pracuje nad Hogwarts Legacy VR.

Hogwarts Legacy w VR

Hogwarts Legacy oferuje niesamowite przeżycie dla fanów tej marki. Podczas swojej przygody gracze poznają zaklęcia, warzą eliksiry, hodują rośliny i opiekują się magicznymi zwierzętami. Dołączyć można do jednego z domów, nawiązywać relacje i pracować nad umiejętnościami, aby stać się najlepszą czarownicą lub czarodziejem.

Czytaj też: Atomic Heart ma bardzo niskie wymagania sprzętowe

Jest jednak pewne marzenie grupy graczy, którzy marzą, aby naprawdę przenieść się do świata Harrego Pottera. Dziś jest to możliwe dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Hogwarts Legacy nie ma oficjalnego wsparcia dla trybu VR, ale działa na silniku Unreal Engine co znacząco ułatwia implementację dodatkowego sposobu zabawy.

W sieci jest już dostępne pierwsze wideo z nadchodzącego moda, który w przyszłości będzie bardziej złożony i umożliwi przyjemną zabawę w Hogwarts Legacy w VR. Dziś mod stara się chować postać z trzecioosobowego widoku, przesuwając interfejs bliżej twarzy gracza. Jest to zapewne tylko wstępne rozwiązanie, które w przyszłości będzie rozwijane.