Tesla Model S rzuciła rękawice Lamborghini Aventador S

Tesla Model S, Lamborghini Aventador S, Model S, Aventador S, Model S kontra Aventador S, Model S Aventador S

Kiedy na jednym torze spotyka się Lamborghini Aventador S oraz Tesla Model S w wersji Performance, nie ma co tracić czasu – lecimy do tego, co najważniejsze.

Chociaż Tesla Model S nie jest szeroko reklamowana, jako rywal dla supersamochodów, to jej wydanie Performance nie raz udowadniało, że wiele supersamochodów nie jest jej straszne. Zwłaszcza w pojedynku na odległość ćwierć, czy pół mili, gdzie silniki elektryczne pokazywały swoją klasę.

Umówmy się jednak, że stojący tuż obok Lamborghini Aventador S Roadster nie jest czymś, co nie powinno zjeść Modelu S na śniadanie. Wcale nie chodzi tutaj o jego niebotyczną cenę w porównaniu do Tesli, ale też układ napędowy, bazujący na 6,5-litrowej V12 o mocy 740 KM i momencie obrotowym 690 Nm.

Czytaj też: Ford F-350 Super Duty po torturach z 5,9-tonowym betonem

Tesla Model S Performance jest z kolei napędzany przez dwa silniki elektryczne, które wytwarzają całkowitą moc wyjściową 838 koni mechanicznych i potężny moment obrotowy o wartości 1300 Nm. Jego problem jest jednak w wadze, bo podczas gdy Model S waży 2241 kg, Aventador S zaledwie 1625 kg.

Kto więc wygra? Obejrzyjcie powyżej!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News