Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen zapowiedział swoje podkręcone modele ID GTX

podkręcone modele ID GTX, Volkswagen ID GTX

Volkswagen wyjawił wreszcie nie tylko to, że szykuje na rynek swoje podkręcone modele ID GTX, ale też potwierdził ich nazwę, a raczej przyrostek w postaci wspomnianego już „GTX”.

Modele ID GTX nadchodzą!

Chociaż spodziewaliśmy się od wielu miesięcy, że Volkswagen nie pozostawi swoich elektrycznych modeli z rodziny ID bez stosownego „wydajnościowego potraktowania”, dopiero teraz poznaliśmy dokładne plany firmy. Te rumieńców nabiorą już 28 kwietnia, kiedy to doczekamy się premiery pierwszego modelu – Volkswagen ID.4 GTX.

Czytaj też: Oto elektryczny Volkswagen ID.6, o którym możemy pomarzyć

Litery GT od dawna oznaczają przyjemność z jazdy. Teraz litera X buduje pomost do mobilności przyszłości. Zrównoważony rozwój i sportowy charakter nie wykluczają się wzajemnie, ale się uzupełniają.

– powiedział Klaus Zellmer, członek zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży marki Volkswagen.

Podobnie jak wydania GTI i GTE spalinowych Volkswagenów, GTX stworzy odrębną „rodzinę w rodzinie” elektrycznych modeli Volkswagena, zapewniając im dawkę sportowego charakteru. Zadba o to dodatkowy silnik na przedniej osi, gwarantując rodzinie ID wreszcie napęd na cztery koła, poprawiając nie tylko osiągi, ale też trakcję.

Czytaj też: Podejrzyjcie odświeżenie Volkswagena Polo 2021 przed premierą

Nowa seria GTX modeli z rodziny ID. wzmacnia ofensywę w ramach strategii ACCELERATE. Volkswagen chce stać się najbardziej pożądaną marką w zakresie zrównoważonej mobilności. Do 2030 roku udział samochodów elektrycznych w sprzedaży w Europie ma wzrosnąć do 70 procent. Do 2050 roku Volkswagen chce osiągnąć neutralność węglową; w ciągu najbliższych czterech lat w elektromobilność, hybrydyzację i cyfryzację zostanie zainwestowanych około 16 miliardów euro.