WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Modyfikacja Wintersun – Faiths of Skyrim rozwija aspekt religii

Czy cokolwiek powstrzyma tak aktywną społeczność moderską zgromadzoną dookoła The Elder Scrolls: Skyrim? Osobiście mam nadzieję, że nic, ponieważ patrząc na dzieła pokroju Wintersun – Faiths of Skyrim można się dziwić, dlaczego studia tak rzadko przyjmują na swój pokład tych najwybitniejszych moderów.

Oczywiście nie mi oceniać, czy Wintersun – Faiths of Skyrim jest jedną z najbardziej godnych uznania modyfikacji, ale z pewnością robi wrażenie. Tak jak sugeruje jego nazwa, ten mod umożliwia graczom „związanie się” z jednym z bogów, wśród których znalazło się Dziewięć Bóstw i Daedrycznych Książąt, elfickich przodków oraz bożków uwielbianych przez rasę Khajitów i Redguardów, a nawet pomniejszych drobnych „prymitywnych” bóstw. Po wybraniu wierzenia (nawet w czasie tworzenia postaci) gracze będą mogli „ulepszać swoją wiarę”, zdobywając nowe umiejętności i gromadzić w toku swoich przygód boskie artefakty.

Modyfikacja Wintersun – Faiths of Skyrim rozwija aspekt religii
Modyfikacja Wintersun – Faiths of Skyrim rozwija aspekt religii

Innymi słowy, Wintersun – Faiths of Skyrim to coś, co mogłoby się z miejsca znaleźć w pełnej wersji Skyrima. Jednak gracze są zmuszeni do aktywacji tej modyfikacji, którą dla podstawowej wersji gry pobierzecie tutaj, a dla Special Edition tutaj. Z kolei gracze Xbox One mogą udać się tu, podczas gdy ci na PlayStation 4 muszą pogodzić się z brakiem takiego dzieła.

Czytaj też: Skyrim Together jak Fallout 76 – mod, który zamieni słynne RPG w MMO

Źródło: Wccftech