WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Monopol Huaweia na ultrasoniczny czytnik linii papilarnych

Jeśli wchodzić na rynek, to najlepiej zrobić to tak, aby zaoferować swoim produktem coś innowacyjnego. Tak też będzie w przypadku Mate 20 Pro od Huaweia, który jako pierwszy na świecie będzie posiadał ultrasoniczny czytnik linii papilarnych drugiej generacji od Qualcomm.

Najważniejsze jest  jednak to, że Mate 20 Pro będzie przez kilka miesięcy jedynym smartfonem z tym czytnikiem. Kolejnymi mają być flagowe modele Samsunga z serii S gdzieś w 2019 roku. Z perspektywy zwykłego użytkownika nie robi to wiele, ale możliwość pochwalenia się posiadaniem jedynego smartfonu wyposażonego w drugą generację czytnika odcisków palców autorstwa Qualcomma, zawsze wchodzi w grę. Przynajmniej jeśli wierzyć najnowszym przeciekom, które właśnie skupiały się na Mate 20 Pro.

Czytaj też: Do sieci wyciekła specyfikacja Huawei Mate 20

Wspomniany czytnik ma być poniekąd rewolucyjny, ponieważ zapewnia precyzję rzędu 800 mikronów. Dla porównania – tradycyjny czytnik „ma” jedynie 300 mikronów. Lepszej jakości sensor pozwala również na bezproblemowe odczytanie linii papilarnych w sytuacji, kiedy posiadamy wilgotne palce. Wszystko dzięki ultradźwiękom, penetrującym ciecz. Przypomnijmy, że taki czytnik zostanie wbudowany w ekran, a zadebiutuje w postaci rozwiązania w Mate 20 Pro (o ile przecieki okażą się prawdziwe) już w październiku bieżącego roku. Nie wiemy, czy technologia Qualcomma trafi również na Mate 20.

Nowe informacje o Huawei Mate 20 Lite, Mate 20 i Mate 20 Pro

Źródło: Gizchina
Zdjęcia: Gizchina