Mówicie sobie co chcecie, ale monster trucki momentami po prostu przeczą prawom fizyki. Te kilkutonowe bydlaki mają nie tylko ogromne pokłady mocy, ale również styl, który prezentują przy okazji każdego pokazu.

Tak też było kilka dni temu na Florydzie podczas imprezy Monster Jam Triple Threat. Podczas niej wystąpiło oczywiście wielu kierowców monster trucków, ale to 21-letni Tyler Menninga zrobił tam furorę. Będąc za sterami ponad 4,5-tonowej bestii napędzanej 9,4-litrowym silnikiem V8, Menninga był w stanie utrzymać swój pojazd na dwóch przednich kółkach przez… mogłoby się wydawać, że wieczność. No, w rzeczywistości trwa to kilkadziesiąt sekund, ale i tak robi to wrażenie.

Co ciekawe, ten trick jest zdecydowanie najbardziej charakterystycznym pokazem umiejętności w wykonaniu tego młodego kierowcy. To dopiero trzeci sezon Tylera w Monster Jam, a już teraz „nose wheelie” monster truckiem jest z nim utożsamiane. Powyższy filmik nie przedstawia jego rekordu, ponieważ ten został ustanowiony w 2017 roku na Cedar Rapids, gdzie udało mu się utrzymać równowagę przez całe 80 sekund.

Źródło: PopularMechanics
Zdjęcia: PopularMechanics

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej