WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

MoreApps ratunkiem na brak usług Google w smartfonach Huaweia?

MoreApps to nowa aplikacja, która niedawno pojawiła się w AppGallery. To prosty sposób na ułatwienie instalacji aplikacji, które nie są jeszcze dostępne w sklepie Huaweia. Dzięki niej bez większych problemów uruchomiłem Netflixa na Mate Xs i P40 Pro.

Czasami coś powinno działać, a nie do końca chce

Dokładnie w taki sposób można opisać instalację niektórych aplikacji, które nie są dostępne w AppGallery. Do tej pory bardzo dobrą alternatywą była aplikacja ApkPure. Można w niej znaleźć zdecydowaną większość aplikacji dostępnych w Google Play i zazwyczaj bez większych problemów zainstalować na smartfonie Huaweia pozbawionego usług Google’a.

Zazwyczaj, bo czasami aplikacja nie chcą się zainstalować, choć dopiero co widzieliśmy w Internecie, że powinna działać. Rozwiązaniem problemu jest wspomniana aplikacja MoreApps.

Zobacz też: Huawei bez usług Google. Czy da się z tego normalnie korzystać?

MoreApps podpowiada jak zainstalować aplikację

Zaletą MoreApps jest to, że znajdują się w niej wyłącznie te aplikacje, które będą działać na nowych smartfonach Huaweia. Wróćmy do nieszczęsnego Netflixa, którego do tej pory za nic nie mogłem uruchomić zarówno na P40 Lite, jak i P40 Pro.

MoreApps podpowiedział mi, że wystarczy pobrać starszą wersję aplikacji, a do tego podpowiedział odpowiedni link. Pobrałem, zainstalowałem, działa!

Drugim plusem aplikacji jest to, że podrzuca nam różne źródła aplikacji. Zazwyczaj jest to wspomniany ApkPure, ale pojawiają się też przekierowania do stron producenta lub innych witryn, takich jak np. ApkMirror.

Wadą jest na pewno mały wybór gier. Te jednak mimo wszystko lepiej jest instalować przez aplikację ApkPure.

Więcej o instalacji aplikacji niedostępnych w AppGallery już niedługo

Podsumowując – warto kombinować! Szczególnie, że Huawei sam do tego zachęca. Jeśli jakimś cudem smartfon przestanie nam działać w trakcie eksperymentów z oprogramowaniem, można go bez problemu oddać na gwarancję.

W przypadku P40 Pro mam w planach całkowite wgranie usług Google’a, o czym niedługo przeczytacie na WhatNext. Najpierw jednak pojawi się test smartfonu na częściowo oryginalnym oprogramowaniu.

Częściowo, bo bez problemu korzystam na nim np. z doinstalowanej ze wspomnianego ApkPure klawiatury Gboard (przeczytałem dzisiaj, że nie działa, u mnie działa ;) ), Chrome’a oraz próbuję korzystać z Map Google. Próbuję, bo niestety lubią się namiętnie zawieszać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News