Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze morskie elektrownie wiatrowe Australii. Znamy szczegóły

Pierwsze morskie elektrownie wiatrowe Australii, morskie elektrownie wiatrowe

Australijska firma Energy Estate oraz BlueFloat Energy z siedzibą w Hiszpanii połączyły siły, mając na celu stworzyć pierwsze morskie elektrownie wiatrowe Australii. Wiemy, że powstaną łącznie trzy farmy, z czego dwie będą przykładami tych pływających i zostaną zainstalowane u wybrzeży australijskiej Nowej Południowej Walii, a jedna będzie zlokalizowana u wybrzeży stanu Wiktoria i doczeka się osadzenia w dnie.

Pierwsze morskie elektrownie wiatrowe Australii

W rozwijającym się sektorze energii odnawialnej państwa mają na ten moment głównie dwa wyjścia. Mogą albo wykorzystać ląd i postawić na nim wiele paneli fotowoltaicznych, albo skorzystać z otaczającego je przestworu mórz i oceanów, stawiając na elektrownie wiatrowe oddalone wiele kilometrów od brzegu.

Dziś dowiedzieliśmy się, że wreszcie z tego drugiego podejścia skorzysta Australia, której sieć energetyczną w przyszłości wzbogacą morskie elektrownie wiatrowe. Mowa o:

  • Hunter Coast Offshore Wind Project
  • Wollongong Offshore Wind Project
  • Greater Gippsland Offshor Project

Trzy farmy będą generować łączną moc rzędu 4,3 gigawata, ale nie znamy żadnego harmonogramu co do żądnego etapu realizacji tych trzech projektów.