Reklama
aplikuj.pl

Moto Edge X30 wejdzie na światowy rynek pod inną nazwą

Moto Edge X30 wejdzie na światowy rynek pod inną nazwą

W ubiegłym miesiącu Motorola zaprezentowała pierwszy smartfon wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Teraz czekamy na premierę tego modelu poza Chinami, a nowe doniesienia wskazują, że szukać będziemy musieli go pod inną nazwą.

Edge X30 trafi na światowe rynki jako Edge 30 Pro

Producenci smartfonów dość często zmieniają nazwy swoich urządzeń, gdy te mają zadebiutować poza Chinami. Nie inaczej ma być w przypadku Motoroli, która wedle certyfikatu NBTC ma zadebiutować w światowym rynku pod nazwą Motorola Edge 30 Pro. Wnioskować to można po numerach modelu, bo X30 widnieje jako XT2201-2, zaś 30 Pro – XT2201-1. Różni je więc tylko cyfra po myślniku, która zwykle oznacza wariant tego samego telefonu. Niestety więcej szczegółów nie zdradzono, więc data globalnej premiery tego smartfona nie jest jeszcze znana.

Dowiedzieliśmy się jednak czegoś jeszcze, co dotyczy serii Edge 30. Chodzi o model Ultra, o którym mówi się już od jakiegoś czasu. Teraz nowe przecieki ujawniają nam akcesoria dla tego urządzenia, którymi maja być inteligentny rysik Motorola Smart Stylus i etui Folio, które zaprojektowano tak, by można było umieścić w nim rysik.

Źródło: XDA Developers

Doniesienia wskazują, że etui ma być połączone z oprogramowaniem, które wykrywa, gdy rysik został wyjęty i kiedy zbyt długo (nieużywany) pozostaje poza etui. Wówczas użytkownik otrzyma odpowiedni alert. Rysik ma ładować się bezprzewodowo w etui i obsługiwać gesty w powietrzu, można więc używać go jako myszki z zewnętrznym wyświetlaczem, a przy pomocy przycisku sterować multimediami.

Źródło: XDA Developers

Na środku etui znalazł się też pasek, na którym można wyświetlacz podstawowe informacje pokroju godziny, a także odbierać połączenia.

Źródło: XDA Developers