Reklama
aplikuj.pl

Motorola moto g100 oraz moto g50 – uzupełnienie nowej serii

Motorola zaprezentowała smartfony moto g100 oraz moto g50. Pierwszy jest prawie flagowcem, z kolei drugi to urządzenie dla nieco mniej wymagających użytkowników.

Motorola moto g100 – wraca romans z wyższą półką

Po zaprezentowaniu w ubiegłym roku smartfonów Motorola Edge, firma ponownie przedstawia urządzenie z wyższej półki. Motorola moto g100 jest wyposażona w układ Qualcomm Snapdragon 870 5G, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, z opcją rozszerzenia jej kartą microSD o maksymalnie 1 TB.

Ekran CinemaVision o przekątnej 6,7 cala wyświetla obraz o rozdzielczości FullHD+ oraz oferuje odświeżanie obrazu na poziomie 90 Hz. Główny ekran wykonuje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 64 Mpix (F/1.7, 1/2″). Obok mamy aparat szerokokątny o rozdzielczości 16 Mpix, który jest też wykorzystywany jako aparat do zdjęć macro. Pomaga w tym pierścieniowa dioda doświetlająca. Całość uzupełnia dodatkowy obiektyw czujnika głębi ostrości oraz laserowy autofocus. Przedni aparat jest podwójny – 16 Mpix oraz szerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix.

Na wyposażeniu nie zabrakło łączności 5G i Wi-Fi 6. Łączność bezprzewodową możemy wykorzystać w ramach funkcji Ready For. Motorola przekonuje, że pozwala ona m.in. na zaawansowane śledzenie obiektu podczas połączeń wideo i nagrywania, dzięki czemu uczestnicy telekonferencji mają wrażenie przebywania w tym samym pomieszczeniu. Grę z telefonu można wyświetlać na ekranie telewizora, a aplikacje — na komputerowym monitorze, aby zyskać więcej miejsca do pracy i zabawy. Umożliwia to specjalna stacja dokująca, do której możemy podłączyć np. zewnętrzny monitor.

Za zasilanie Motoroli moto g100 odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 20W.

Motorola moto g100 będzie dostępna w ofercie Plusa i Play oraz w sklepie internetowym na stronie motorola.com. Smartfon został wyceniony na 2 499 zł.

Czytaj też: Aplikacja Banku Millennium zintegrowana z HMS

Motorola moto g50 – bardzo tanio i z 5G

Motorola moto g50 została wyposażona w ekran Max Vision o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+. Sercem smartfonu jest układ Qualcomm Snapdragon 480 5G, działający z 4 GB pamięci RAM, a na pliki dostajemy 128 GB pamięci wbudowanej, z możliwością rozszerzenia jej kartą microSD o maksymalnie 1 TB.

Główny aparat jest potrójny i składa się z aparatu głównego o rozdzielczości 48 Mpix, aparatu do zdjęć macro o rozdzielczości 5 Mpix oraz czujnika głębi ostrości. Selfie wykonamy aparatem o rozdzielczości 13 Mpix. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą podstatowej wersji szybkiego ładowania o mocy 10W.

Czytaj też: Huawei P50 Pro+ na nowych renderach

Przy cenie 899 zł Motorola moto g50 staje się jednym z najtańszych smartfonów z 5G na rynku. Smartfon kupimy w ofercie T-Mobile, Orange i Plusa oraz w sklepie internetowym na stronie motorola.com.